بروسکوپ

بروسکوپ ها تجهیزات بازرسی ایمنی و امنیتی محسوب می شود. لنز دوربین که از طریق کابل به داخل فضای مورد نظر فرستاده می شود و تصاویر آن بروی نمایشگر رنگی قابل دید می باشد.

از پارامتر های مهم لنزهای بروسکوپ سایز و طول کابل آنها می باشد. سایز لنز دوربین ها از ۴ میلی متر تا ۱۷ میلی متر قابل انتخاب است. برای مکان هایی که دارای فضای خیلی کمی برای ورود لنز وجود دارد سایز لنز از اهمیت ویژه ای دارد طول کابل پارامتر دیگری است که بسته به طول نیاز کاربر قابل انتخاب است و از حداقل یک متر تا ۳۰ متر قابل انتخاب است. در سری HDV  لنز با جواستیک قابلیت گردش به چپ و راست با زاویه ۳۲۰ درجه برای لنز وجود دارد و روی تمام لنزبروسکوپ برای روشنایی LED   قرار گرفته شده که نور آن توسط کاربر قابل تنظیم است. در این سری لنز های ضد آب نیز وجود دارد بروی لنز امکاناتی همچون آینه ۴۵ درجه برای دید تست دستگاه و اتصال سیم U شکل نیز فراهم شده است.

نمایشگر بروسکوپ

همانطور که مشخص است وظیفه آن نمایش تصاویر لنز بروی نمایشگر رنگی است نمایشگرهای بروسکوپ قابلیت دریافت تصاویر از لنز به طور کابلی یا بی سیم را دارا می باشند. نمایشگرها با اتصال حافظه کارت SD امکان گرفتن عکس یا ذخیره فیلم را با کیفیت مطلوب و عالی (قابل تنظیم) میسر می سازند. همجنین نمایشگرها قابلیت اتصال به کامپیوتر از طریق پورت USB برای مشاهده روی نمایشگرهای جانبی برای مشاهده تصاویر آنلاین نیز امکانپذیر است. در صورتی که لنز شما از نوع بی سیم باشد می توانید گیرنده تصاویر را به کامپیوتر متصل کنید و کامپیوتر شما قابلیت دریافت آنلاین تصاویر محیا می باشد. امکان بزرگنمایی و کنترل روشنایی LED لنز و مشاهده تصاویر ذخیره شده از دیگر امکانات این دوربین ها می باشد.

بروسکوپ ها در دو مدل مجزا با کد های  BR و  HDV تقسیم بندی می شوند. در سری BR نمایشگر ۳٫۵ اینچ بوده و امکان اضافه کردن طول پراپ تا حداکثر ۵ متر می باشد و قابلیت چرخش لنز دوربین به چپ و راست وگردش دیجیتال تصاویر وجود ندارد.

در سری HDV نمایشگر ۷  اینچ می باشد امکان اضافه کردن طول پراپ تا حداکثر ۳۰ متر می باشد و قابلیت چرخش لنز دوربین به چپ و راست با زاویه ۳۲۰ درجه  وگردش دیجیتال تصاویر به صورت ۹۰ تا ۳۶۰ وجود دارد.

کاربرد: مراکز بازرسی و ایمنی فرودگاه ها مراکز بازرسی بین راهی برای بازرسی اقلام مشکوک، معادن برای دیدن مکان های غیر قابل دسترس، هواپیما سازی برای تشخیص زمان تعویض قطعات بدون باز کردن با استفاده از تشخیص تغییر رنگ قطعات، بخش مکانیک تاسیسات کارخانه ها

مدل های پرکاربرد

BR250 : دارای مانیتور رنگی امکان ذخیره فیلم و عکس و کیفیت بالا و قیمت پایین و امکان اضافه کردن طول لنز از محصولات پرفروش در زمینه تجهیزات بازرسی می باشد

HDV640 : ایمن محصول ضد آب و ضد ضربه بوده دارای نمایشگر بزرگ رنگی با امکان ذخیره فیلم و عکس و گردش تصویر دارای لنز کوچک ۴ میلی متر و امکان اضافه کردن  می باشد که در صنایع هیلی کوپتر سازی و بازرسی ایمنی و تاسیساتی کاربرد ویژه ای دارد.